11 Nisan 2016 Pazartesi

Toz Pudralar Nasıl Kullanılır? (YSL soffle d'eclat)

Merhaba uzun bir aradan sonra kozmetik yazımla karşınızdayım. Makyaj da önemli ten ürünlerinden biridir pudra. Ben genel yüzüm için kullanmasamda concealer sabitlemek için bir çok pudra deneyimim oldu.Kullandıklarımın hepsi sıkıştırılmış pudraydı ama son zamanlarda pek çok vloggerın övdüğü YSL soffle d'eclat toz pudradan bahsedeceğim .
 Transparan bir yapıya sahip olan bu üründen kesinlikle örtücülük beklemiyin. Hatta ilk kullanıldığında hayal kırıklığı bile yapabilir. Ürünün kıymetini zaman geçince anlıyorsunuz. Fondoteni teninizle bütünleştirmesi ve sabitlemesi harika ve kesinlikle yüzünüzde pudra varmış gibi durmuyor hatta fondoteni bile doğal gösteriyor. Kısaca "doğal bitişli" diyebiliriz ama " yüzümde makyaj olduğu belli olsun" diyorsanız bu ürün asla size göre değil." Mac studio fix gibi örtücü bir ürün" istiyorsanız bu ürün yine size göre değil. Sabirleme konusunda Mac'den daha başarılı olduğuda bir gerçek.

Gelelim asıl meseleye bu ürün ilk kullanımda her yerinizi pudraya bulmayabiliyor.Pudra toz ve nasıl kullanılacağı konusunda hiç bir bilgimiz yok. Her denemede pudranın bir kısmı boşa gidiyordu. Pudrayla beraber gelen süngeri hiç kullanılmıyor. Toz pudraları kullanmanın en pratik yolu deneye deneye keşfettik sonunda. 


Toz pudramızın içinden çıkan süngeri çıkarıp kapağını kapatıyoruz. Pudranın kapağa dökülmesini sağlıyoruz, yeterli ürün geldiğinde dikkatlice kapağı açıp kapaktaki pudrayı fırçamızla uyguluyoruz.
 Olay bu kadar basit aslında yemek tarifi gibi oldu ama ben internette bu konu hakkında hiç bir bilgiye ulaşamadım, ürün kardeşimin olmasına rağmen onun tecrübeleriyle yardımcı olmaya çalıştım eğer siz de zorlandıysanız umarım yardımcı olmuşumdur sevgiyle kalın....

1 yorum:

  1. hep ölçüyü kaçırdığımı söylerdi erkek arkadaşım şimdi formülü buldum çok çok çok teşekkürler harika bir paylaşım olmuş hayat kattı

    YanıtlaSil