28 Eylül 2015 Pazartesi

Mini Parfümler

Geçmişle ilgili en güçlü bağımız, geleceğe olan yolculuğumuzda en sadık yol arkadaşımızdır koku ve pekala ebediyetin simgesi olabilir." 
Tom Robbins (Parfümün Dansı Kitabından..)

Hafızamıza kazınan varlığından habersiz olduğumuz kokular vardır. Bize zaman yolculuğu yaptırır bazen... Hatta o kokuyu tanıdığımızdan bir haber burası tanıdık geldi deriz. Yada içinde tanıdık esanslar olduğu için çok severiz bazı kokular. Lavanta kokusu annemi hatırlatır mesela ben gülsuyu kullandığımda tesbihim gelir aklıma ,kek kokusu da çayı anımsatır bana ...
Ne aradığımı bilmeden yada özlediğim bazı şeylerin kokusunu arıyorum bu ara şişesini beğendiğim her parfümün kokusunu deniyordum. Sephora bu halime ufak bir çözüm bulmuş ve 30ml parfümler benim gibi ne aradığını bilmeyenlere alternatif.


Bvlgari AQVA

Pudramsı sabunumsu bir koku aslında pek umduğum gibi çıkmadı daha önce Bvlgari Notte kullanmıştım biraz ona benziyor ama bu daha hafif bir daha alırmıyım sanmıyorum.
Parfüm kalıcılığı kişiden kişiye göre değişiyor ama sizlere ufak bir ipucu edt ve edp gerçeğinde göz adrı etmeyelim.Gercekten kalıcılığa önem veriyorsanız Edp olanı tercih etmelisiniz. İçinde parfüm oranı daha yüksek olan Edp ler her zaman daha kalıcı olanlardır.Edt olanlarla aralarındaki fiyat farkı da bu yüzden oluyor zaten.
Michael Kors Glam Jasmine bu kokuya bayıldım. Ufak bir itiraf size ilk başta hiç sevmedim hatta kardeşime verecektim. Kullanmaya devam ettikçe içindeki çiçeksi aroma çok hoşuma gitmeye başladı. Kardeşim bu duruma çok üzülsede favorilerim listesinde çoktan yerini aldı. Kalıcığı çok iyi koku durdukça değişiyor. En son notası olan yoğun yasemin kokusu sizi sarıp sarmalıyor.

Eğer sevdiğiniz ve yanınızdan eksik etmediğiniz parfümlerin çanta boyunu arıyorsanız sephoraya uğrayın bence sevgiyle kalın ...
İnstagram hesabımı takip etmeyi unutmayın "eskamoda"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder