19 Nisan 2013 Cuma

Düğün ve Mezuniyetiniz için Abiye tavsiyeleri....

Bahar geldi düğünler mezuniyetler derken herkesi tatlı bir telaş sardı.  Şık olmak zahmetli bir iştir zaman uğraş ve emek gerektirir ayrıca işin içine tesettür veya başka şeyler giriyorsa istediğimiz gibi bir şey bulmak iyice zorlaşır. Ne yapmalı en kısa yolu seçip diktirmeli ama bu sefer de iyi bir terzi bulmak zor. O yüzden sizlere tecrübelerimden yola çıkarak bir kaç tavsiyede bulunacağım.
 İlk olarak model seçimiyle başlıyoruz nasıl bir şey istediğimizi bize nelerin yakıştığını ve tarzımı ve farklılığımızı nasıl göstereceğimize karar veriyoruz. giyebilecekleriniz arasında neler var neleri giymezsiniz bunları bilmek ve kafamızda kaba taslakta olsa bir şekil ortaya çıkarmak önemli. Benim öncelikli tavsiyem böyle özel günler için hazırlıklara en az 3 ay öncesinden başlanmalı mekan ve hava şartları önemli öğrenip ona göre hazırlanmalı.
Başta beğendiğiniz sevdiğiniz mazağalar dolaşılmalı ve ne var ne yok öğrenip fikir edinmeli. Bazen çok beğendiğiniz bir ayakkabı da böyle özel günler için bize öncü olabilir. Bu gezide istediğimiz gibi bir şey bulamazsak diktirmeye karar veriyoruz."Daha üç ay var erken değil mi" demeyin böyle işleri son güne bırakmak çok büyük hata olur. Terzinizi eğer daha önce hiç tecrübe etmediyseniz benden size tavsiye kendisine önce bir tunik yada gömlek diktirin böylelikle yeteneğinide görmüş olursunuz.Diktirmeye karar verirseniz kesinlikle düğün günümüzü söylemiyoruz bunu üstüne basa basa söylüyorum en az iki hafta erken tarih veriyoruz ki kafamız rahat olsun. Başıma geldiği için biliyorum,terzi elbisemi düğün gününden bir gün önce verdi ve ne eşarp alabildim adam gibi neden ayakkabı Allahtan kumaştan parça almıştımda yanıma seçmem kolay olmuştu. ayrıca abiyem öyle kötü dikilmiştiki annem ve teyzem baya uğraşmışlardı düzeltmek için kötü bir tecrübe oldu.

İkinci aşamamız ise renk ve model seçimi bu konuda ben blogum aracılığıyla size yardımcı olmaya çalışacağım beğendiğim abiye modellerini sizinle paylaşıp birazcıkta olsun fikir vermiş olurum diye düşündüm.

Üçüncü olarakta kumaş alımı modelimizi belirlediğimize göre kumaşımızı alabiliriz. Terzinizede danışabilirsiniz modelinize ne tür kumaş gider? ne kadar gider? bunları konuşabilirsiniz. Eminönü gibi büyük bir kumaş dünyasının içine girdiğinizde kafanız karışabilir bence aklınızda bir kaç renk olsun seçim açısından kolaylık olur. Size tavsiyelerim bu kadar umarım yardımcı olmuşumdur şimdi sizleri harika modellerler baş başa bırakıyorum .....
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder