18 Kasım 2012 Pazar

Papatya pazarı....

Başlıktan faklı bir mana çıkabilir ,haklısınız ama bu pazarı papatya çayıyla geçiren  biri olarak tam yerinde oldu bence .... Bu hafta sizde benim gibi stresli bir hafta geçirdiyseniz hafta sonu güzel bir fincan papatya çayı ve portakalı kurabiye ile sakin sessiz bir pazar hasret kalmışsınızdır :) Eğer sakinleşmeye ihtiyacınız varsa yada uyuyamıyorsanız tavsiye ederim. İlk demem olmasına rağmen üzerimdeki gerginlik hafifledi.
                     Kaynamış suya demlenmesi için bir çorba kaşığı papatyı koyup üç dakika demlenmesi için bekletin,  biraz limon damlatıp tatlanamasi için balınıda ekleyin, geriye sadece keyifle içmek kalıyor...


Papatya çayımı aldım ve sizlere pazar yazısı yazmak için hazırlandım :) Bu hafta artık güneş tutulmasındanmıdır?  bir yerlerde dolunaymı vardır ? nedendir bilmem ama tamirciyle dolu bir hafta geçti. her neyse bu sıkıcı konularla sizlerinde güzel pazarınızı sıkıcı hale getirmicem :)
                Bir kaç haftadır evde kardeşime dikiş gösteriyordum  kendisi çok güzel kadife kalem etek dikti çok zor esnek  bir kumaş olmasına rağmen iyi bir iş çıkardı.                                            Eteği yakın zamanda sizinle paylaşıcağım inşallah :)
Kumaşçıya gittiğimde önce bir dondum kaldım bir kaç kere gittim geldim ancak karar verebildim uzun bir aradan sonra dikişe tekrar başlayınca insan bir afallıyor muş.  Kardeşime de gösterirken başta biraz şaşırdıktan sonra toparladık, bisiklete binmek gibi kumaşı eline alınca hepsini tekrar hatırlıyorsun. Burda kalıplarında pek bir değişiklik yok ama modelleri konusunda baya bir ilerleme var eskiden bir bluzun kırk rengini farklı model olarak gösteriyorlardı aldığım son bir kaç sayıda değişik hoş modeller dikkatimi çekti....Bu cici güzel kumaşlarla çok hoş planlarım var inşallah güzel şeyler olacak.... Hayırlı güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle... 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder