2 Ekim 2012 Salı

Makyaj....

Merhaba biraz ara vermiş olsam da sizlere kullandığım makyaj malzemelerimle ilgili bol yazılı bir postla geri geldim :) bu postta benim günlük hayatımda hergün kullandığım ürünler hakkında bilgi vereceğim. Önce makyaj hakkındaki düşüncelerimi paylaşırsam Makyaj benim için sadece görünümü biraz daha sağlıklı hale getiren ve doğallıktan uzaklaşmadan canlı bir görünüm vermeye yarayan bir araç. Açıkçası makyajla olmadığın biri gibi görünmenin manasız ve faydasız olduğunu düşünüyorum.Ufacık bir durum değişikliğinde örneğin o gün moraliniz bozuk olabilir keyfiniz yoktur yada hastasınız dır ve makyaj yapacak haliniz yoktur insanın bir anı  bir anına uymadığı için insanları şok uğratmamak adına doğallıktan uzaklaşmamak en iyisi bence :)
Yazının başında belirttiğim gibi günlük hayatta daha sağlıklı ve canlı görünmek için çok hafif rütuşlar yapıyorum  Esmer tenli biri olarak göz altı kapatıcımı tenimden bir ton açık renkler kullanmak hoşuma gidiyor çünkü yüzüme başka birşey sürmüyorum günlük hayatımda fondoten kullanmıyorum cilde zararını düşününce özel günlerde bile kullanmak istemiyorum ama o kadarını yapamıyorum böyle günlerde hepimiz aynada kusursuz bir cilt görmek istiyoruz dimi :)

Bu güne kadar bir çok ürün denedim , çok hassas bir cilt yapım var maalesef  ne kullanırsam kullanayım bir zaman sonra cildime dokunuyor. Benim gibi kuru bir cildiniz ve kupkuru bir göz altınız varsa bol nemli ürünleri arada bulundurmak zorundasınız bende Garnier BB ürününü göz çevrem için kullanıyorum hoş bir ışık katıyor Make-Up Studio pudarayı yeni deniyorum açıkcası şöyle bir memnuniyetsizliğimi dile getire bilirim su değdiğinde yada ağladığınızda çok kötü oluyor beyazlaşıp su izi yapıyor bu nedenle memnun değilim ama kapatıcılığı yönünden güzel diyebilirim. Maskara olarak Maybelline Colossal kullanıyorum maskaralardan mucize bekleyen biri değilimdir olmayan kirpiği var gibi gösteremez neticede ama bu doğal bir görünüm veriyor topaklanmıyor ve fırçası sayesinde bulamadan rahatça sürebiliyorum bazen aceleyle dışarıya çıkacağımızda böyle şeyler önemli oluyor biz hanımlar için :)

Burada ki üç ürün Make-Up Studıo pudra , kapatıcı ve göz kalemi , kapatıcıyı çok az sürüyorum cildimden bir ton açık aldığım için yoğun sürmeme gerek kalmıyor. Bu ürünü cildim kuruduğunda ara vermek zorunda kalıyorum çünkü yoğun ve kuru bir kıvamı var buda kuru cildi kabuklu gösterebiliyor bu ürün yağlı cilt tipine sahip insanlar için daha uygun diyebilirim.

Post hazırlamak için makyaj çantama baktım da hiç renkli göz kalemim olmadığını Fark ettim hep siyah ama siyahın farklı tonları şöyle bir zaafım var sanırım biri siyah göz kalemi dediğinde birazda abartırlarsa dayanamayıp alıyorum,şuan dolabımda duran bu kaliteli, bu çok siyah, bu akmıyor diye biriktirdiğim onlarca kalemim var ama ben ancak 4 tanesini kullanabiliyorum o yüzden sizlere de tavsiye etmek için bu dörtlüyü seçtim. bu resimde iki adet Avon kalemi var diğeri Make-Up Studio bunu gözümün içine sürüyor akmıyor kalıcılığı çok iyi gerçekten,istediğim siyahlığı vermese de kalıcılığından memnunum. En sonuncusu Benefit bu ürünü aldığımda çok hayaller kurmuştum ancak gözümün içine sürdüğümde gözlerimde bir tabaka oluşturuyor sanki,sizde de aynı etkiyi yapıyor mu? bunu benimle paylaşırsanız sevinirim. Gelelim Avon un kalemlerine Avon Süper Shock Göz Kalemi beklediğimden de iyi çıktı kalemi göz çevresine uyguladığımda kalıcılığı çok iyi ve akma asla yaşanmıyor ben bu kadar iyi bir etki beklemiyorum ve özel günlerde de gönül rahatlığıyla kullanabiliyorum,diğer avon kalemi hafif bir kontur sağladığı için kullanıyorum çok az sürüp dağıtıyorum ve hafif bir buğu oluşturuyorum. Ruj günlük hayatımda hiç kullanmıyorum bunu da rengine bayılıp almıştım Max Factor hafif bir renk veriyor açıkcası eşarplı bir insanda da cart bir rujun çok hoş durduğunu da söyleyemem bu benim görüşüm.Gelelim allığıma Sephora allığım bu pembe rengi her markada bulamıyorum ve en önemlisi mat yani simsiz olması parlak bir cilde dayanamıyorum hele sime asla katlanamıyorum. Bir ara cildimde oluşan problemler yüzünden Jane İradele kullanıyordum allığım da o markaydı onun pembe rengini çok seviyorum ama çevremde satın aldığım yer artık onun standını kaldırdığı için ürüne ulaşmam zorlaşınca bırakmak zorunda kaldım. En son cildimi Garnier in gül suyu özlü makyaj temizliyicisiyle muhakkak temizlerim buna sizde dikkat edin eğer temiz bir cilt ile yatmazsak cildimiz nefes almaz ve kötü sonuçlara neden olur, ciltteki gözenekler büyür cilt yaşlanır ve erken yıpranır ne kadar yorgun olursak olalım cildimi muhakkak yatmadan önce temizleyelim.
Bu postla sizlere kullandığım ürünler hakkında bilgi vermeye çalıştım umarım faydalı olabilmişimdir yazının sonunda belirtmek isterim ki cilt tipi kuru olan biriyim bu ürünleri ona göre değerlendirdim herkesin cildinde farklı tepkiler oluşabilir ben tecrübelerimi paylaştım İnşallah faydalı olabilmişimdir :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder